Revenirea ros-albastriilor

februarie 19, 2018

by andrei4digital

Dinamo a ratat victoria, dupa ce a condus pana in minutul 84, iar FCSB a reusit egalarea in prelungiri!

Ivan Pesic a deschis repede scorul dupa pasa lui Nistor. In minutul 57 Gabi Torje a profitat de apararea slaba a FCSB si de greseala lui Andrei Vlad, inscriind pentru 2-0.

Repriza a doua a inceput cu intrarea pe teren a lui Budescu si a lui Man care au construit faza de 2-1. Ultima faza a adus si ultimul gol marcat de Teixeira pentru 2-2.

Meciul a fost unul echilibrat, dar FCSB a avut mai multe ocazii. Gigi Becali a declarat ca face tot posibilul ca azi, in ultima zi de transferuri, sa gaseasca un portar pentru echipa sa, dezamagit fiind de prestatia lui Vlad.