Favoritele se încurcă în drumul către Cupa Mondială

iunie 18, 2018

by andrei4digital

Duminică suporterii au avut șansa să urmărească la lucru două dintre favoritele la câștigarea titlului. Au urmat două rezultate neașteptate.Însă cei mai buni manageri din cadrul FootballCoin au știut să profite de acestea.

Campioana mondială Germania a fost învinsă de Mexic. Puțini au luat în seama obiectivul îndrăzneț al nord americanilor. Aceștia își propun să ajungă în finala turneului. Victoria de aseară, grației golului lui Lozano îi îndreptățește să viseze. În a doua repriză El Tri au fost puternic dominați. Însă, Mexic a îndurat asediul german cu success.

Jucători remarcați în FootballCoin:

Toni Kroos (Germania) – 39.17 puncte

Hirving Lozano (Mexic) – 32.71 puncte

Evoluție dezamăgitoare:

Sami Khedira (Germania) – 19.79 puncte

Naționala Braziliei nu a fost mai norocoasă. Sud americanii au întâlnit experimentata echipă a Elveției. Selecao nu au părut să subestimeze în niciun moment calitățile europenilor. P. Coutinho a marcat în prima repriză în urma unui șut de la distanță. Cei ce credeau că Brazilia urma să câștige la o diferență confortabilă s-au înșelat.

În minutul 50 S. Zuber a egalat. Elveția a închis jocul, anulând calitățile tehnice ale brazilienilor. S-a terminat 1-1, iar naționala Braziliei este nevoită să rămână concentrară pentru următoarele partide din grupă.

Neymar (Brazilia) – 52.10 puncte

Stefan Zuber (Elveția) – 36.87 puncte

Casemiro (Brazilia) – 23.02 puncte

În prima partidă a zilei, Serbia a reușit o victorie la limită împotriva naționalei Costa Rica. A. Kolarov a marcat printr-un un gol spectaculos din lovitură liberă. Europenii devin favoriți pentru calificare. În schimb, Costa Rica va trebui să ofere o evoluție cu adevărat specială împotriva Braziliei și Elveției pentru a putea egala performanța remarcabilă de acum patru ani.

Aleksandar Kolarov (Serbia) – 55.07 puncte

Nemanja Matic (Serbia) – 33.69 puncte

Aleksandar Mitrovic (Serbia) – 25.36 puncte

Câștigătorul din cadrul celei de-a doua competiție gratuită din cadrul FootballCoin a acumulat, în mod impresionant, 419 puncte. Acesta a ales o formulă de joc 3-5-2 și folosindu-se de numeroase cartonașe plătite a reușit să alcătuiască o echipă câștigătoare.

Competițiile gratuite continuă în FootballCoin. Înregistrează-te și demonstrează-ți abilitățile de antrenor, iar noi te vom recompensa.