Romelu Lukaku și Harry Kane, vedetele competițiilor FootballCoin

iunie 19, 2018

by andrei4digital

Atacanții din Premier League sunt la mare căutare. Doi dintre principalii marcatori ai ultimelor sezoane, Romelu Lukaku și Harry Kane, au înscris pentru a oferi Angliei și Belgiei victorii importante în primul lor meci la World Cup

Vedetele competițiilor FootballCoin:

Andreas Granqvist (Suedia), jucător gratuit – 68,26 puncte

Dries Mertens (Belgia) – 44,12 puncte

Romelu Lukaku (Belgia) – 44,23 puncte

Harry Maguire (Anglia), jucător gratuit – 50,04 puncte

Harry Kane (Anglia) – 44,86 puncte

Seria meciurilor a început cu întâlnirea dintre Suedia și Coreea de Sud. A fost o partidă fără un istoric deosebit. Suedezii au părut determinați să servească pase lungi în jumătatea coreenilor pe parcursul întâlnirii. Asiaticii și-au concentrat strategia pe abilitățile jucătorului lui Spurs, Heung-Min Son. În final a fost nevoie de un penalty pentru marcarea unui gol. Probele video au arătat un fault în careul coreenilor. Andreas Granqvist a marcat pentru suedezi.

Belgia a câștigat cu 3-0 împotriva statului Panama. Diavolii Roșii au aliniat un lot alcătuit în mare parte din vedete din campionatele europene, în special jucători evoluând în Premier League. În ciuda diferenței de pe tabelă, Panama a făcut un joc bun. Golul Belgiei prin Dries Mertens a venit abia la începutul celei de-a doua reprize. Atacantul lui Manchester United Romelu Lukaku a marcat apoi o dublă, anunțându-și candidatura pentru Gheata de aur a turneului.

Pesimismul britanic pentru propria echipă națională a fost cât pe ce să fie confirmat aseară. Anglia a învins printr-un gol marcat în ultimul minut al timpului regulamentar, grație lui Harry Kane. Atacantul lui Tottenham marcase și primul gol al Three Lions, înainte ca tunisienii să puncteze din penalty în urma unui atac imprudent al lui Kyle Walker.

Mai jos prezentăm una dintre echipele câștigătoare în competițiile FootballCoin. Managerul a avut inspirația să combine cartonașe plătite ale unor jucători care au marcat (Lukaku, Kane), cu cartonașe gratuite (Trippier, Forsberg).

Competiţiile FootballCoin se întorc astăzi. Înscrie-te. Demonstrează-ți abilitățile de manager. FootballCoin te va recompensa.